NDESHJA E SOLIDARITETIT, 51 tullumbace dhe një minutë heshtje për Shyqyri Rrelin

18:07 | 10/01/202018:070

Shqipëri-Itali, një ndeshje ndryshe, mes veteranësh. Luhet për të grumbulluar të ardhura për familjet e prekura nga tërmeti i 26 nëntorit. Ky takim nisi me një minutë heshtje, në nderim të viktimave të tërmetit, si dhe të ish-lojtarit dhe ish-trajnerit të Shqipërisë, Shyqyri Rrelit. Nderimi nuk mbaron me kaq, pasi u lëshuan në ajër 51 tullumbace të bardha për 51 viktimat që shkaktoi tërmeti.

Tullumbacet e lëshuara në ajër (Foto: Supersport)

FORMACIONET – Ndërkohë që muzika luhet dhe tifozët futen në stadium, janë publikuar edhe formacionet e trajnerëve Gianni De Biasi dhe Ilir Shulku. Më poshtë titullarët  e përzgjedhur dhe lojtarët që kanë në dispozicion. Ndeshjet do të jenë 30 minutëshe dhe në rast barazimi zgjidhen me penallti.

SHQIPËRI-ITALI

SHQIPËRIA: Strakosha, Dallku, Curri, Hasi, Lala, Dede, Skela, Rraklli, Murati, Shaqiri, Tare. (Të gatshëm: Beqaj, Nexhipi, Jupi, Bushi, Bulku, Duro, Bogdani, Aliaj). Trajner: Ilir Shulku

ITALIA: Chimenti, Zaccardo, Tonetto, Colonnese, Marcolin, Tomassi, Esposito, Perotta, Paganin, Di Biagio, Carbone. (Të gatshëm: Grossi, Maini, Agostini, Bonanni) . Trajner: Giani De Biasi

ARBITRA: Mario Shabanaj, Ani Kociaj, Egin Morina, Saet Kazani


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono