Ndarja nga jeta e Presidentit Nishani, Haradinaj: Do të kujtohet përherë si udhëheqës dhe kontribues për demokracinë në Shqipëri

schedule16:51 - 28 Maj, 2022

schedule 16:51 - 28 Maj, 2022

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka shprehur ngushëllimet për ndarjen nga jeta të ish-Presidentit të Republikës së Shqipërisë, Bujar Nishani.

Përmes një postimi në Facebook, Haradinaj shkruan se Nishani do të kujtohet përherë si udhëheqës me integritet dhe kontribues i madh për demokracinë në Shqipëri.

Postimi i Haradinajt:

Paska ndërruar jetë Presidenti Bujar Nishani. Bashkëndjejmë me familjen dhe të afërmit për këtë humbje të madhe.

Do të kujtohet përherë si udhëheqës me integritet dhe kontribues i madh për demokracinë në Shqipëri.

U prehtë në paqe!