Ndahet nga jeta ish-kampioni i botës, aksidentohet me motor

schedule14:31 - 19 Maj, 2022

schedule 14:31 - 19 Maj, 2022

Bota e sportit është futur në një moment zie, ku në moshën 26-vjeçare, ish-kampioni i botës në sportin e patinazhit, Riccardo Passarotto ka ndërruar jetë pas një aksidenti.

Sipas “Il Gazzettino”, Passarotto pësoi një aksident rrugor teksa ishte duke ecur me motor në Rovigo. Ish-kampioni kohët e fundit ishte duke u marrë si përgatitës atletik dhe ushtrohej në palestër duke u bërë edhe bodybuilder.

Pas aksidentit ai u dërgua menjëherë në spital por fatin e keq nuk ia doli të luftonte për jetën./ h.ll/abcnews.al