Na tregoni ngjyrën e lëkurës, t’ju sugjerojmë ngjyrën ideale të rrobave të plazhit

schedule22:53 - 8 Qershor, 2022

schedule 22:53 - 8 Qershor, 2022

Nëse po kërkoni rroba plazhi të reja dhe problemi juaj është se nuk dini se cila ngjyrë i përshtatet në mënyrë perfekte lëkurës tuaj, ne kemi zgjidhjen.

Do të keni vënë re se teoritë e zakonshme në lidhje me ngjyrat që na përshtaten, kanë të bëjnë me nuancën e flokëve tanë. Kjo pasi ngjyra e flokëve dhe e syve luan një rol, por vetëm ajo e lëkurës.

Një truk i thjeshtë për të kuptuar se cilës kategori i përkisni, është të vëzhgoni venat tuaja në diell. Nëse duken blu, atëherë ka tone të ftohta, ndërsa nëse duken jeshile, atëherë keni të ngrohta.

Tani le të kalojmë tek më e rëndësishmja: Nëse i përkisni femrave që kanë nuanca të ftohta të lëkurës, ngjyrat që ju përshtaten më shumë janë bluja, vjollca dhe grija.

Përkundrazi, nëse i përkisni atyre me tone të ngrohta, rozë, të verdhë dhe të kuqe, është zgjidhja më e mirë që mund të bëni.

Tani, nëse nuk mund të vendosni se cilës kategori i përkisni, zgjidhni një rroba banje klasike të zezë, apo një të bardhë të pakapërcyeshme, pasi janë dy ngjyrat që na përshtaten të gjithëve njësoj./abcnews.al