Myslim Murrizi takon Dashnor Dikon, zbulon bisedën dhe premtimin

schedule21:13 - 24 Janar, 2021

schedule 21:13 - 24 Janar, 2021

Deputeti Myslim Murrizi ka nisur fushatën për zgjedhjet e 25 prillit. Pasditen e sotme ai publikoi në Facebook një foto me këngëtarin Dashnor Diko, ndërsa zbulon edhe premtimin që i ka dhënë.

“Nje kafe me Dashnor Dikon ne fshatin Adriatik te bashkise Divjake. Nuk kam votuar ndonjeher tha Dashnori pas 22 marsit 1992 per hipokritet komunist qe kane qeverisur Shqiperine  prej 28 vitesh duke vjedhur se bashku e duke mashtruar Shqiptaret sikur “zihen” me njeri tjetrin.

Me 25 prill do te votoj patjeter kundra mashtrueseve qe jane ndare ne tre tufa dhe nderrojne karriket e pushtetit me njeri tjetrin duke u tallur me Shqiptaret” shkruan Murrizi./ db/Abcnews.al