Myrto Uzuni në kërkim të rekordeve, Hamdi Salihi një gol larg

schedule09:15 - 22 Korrik, 2021

schedule 09:15 - 22 Korrik, 2021

Gol, më pas traversë dhe penallti e humbur: Myrto Uzuni ishte protagonist absolut në duelin e Champions League kundër Zalgiris, duke shkuar në kuotën e katër golave në ndeshjet e kualifikueseve.

Askush nuk ka shënuar sa beratasi deri më tani. Motivimi për të shënuar golave vetëm shtohet për Uzunin, i cili në ndeshjen e kthimit me Zalgiris do tentojë të barazojë dhe thyejë një rekord.

Lojtari me më shumë gola në kualifikueset e Champions League, brenda një sezoni, është Hamdi Salihi. Shkodrani numëron 5 rrjeta të tundura me fanellën e Skënderbeut, në sezonin 2015-2016.

Gjahtari i golave ndëshkonte atëherë skuadrat e Milsami (3 gola) dhe Crusaders (2 gola). Uzuni tre herë ka shënuar në portën e Prishtinës dhe tani do tentojë ta çojë topin në rrjetën e Zalgiris, për të barazuar Salihin. / abcnews.al