MV Agusta celebron 75-vjetorin me një model të ri special

schedule22:42 - 23 Nëntor, 2020

schedule 22:42 - 23 Nëntor, 2020

Motori i njohur MV Agusta feston 75-vjetorin e tij. Quhet ”Superveloce 75anniversario” emri i modelit të ri që kompania mendoi për të festuar ditëlindjen e rëndësishme të kompanisë.

Motori special do të prodhohet në një seri super të kufizuar prej 75 njësish dhe do të mund të blihet në internet për vetëm 75 orë.

Ai përbëhet nga 3 cilindra në rresht me një fuqi prej 147 kf në 13 000 rpm për një shpejtësi maksimale prej mbi 240 km/h.

Ndërsa punimet janë frymëzuar nga trengjyrëshi të zeza, ari dhe tapiceri të kuqe. l.k/abcnews.al