“Mourinho nuk ka qenë kurrë një trajner i madh”

schedule18:19 - 4 Shkurt, 2023

schedule 18:19 - 4 Shkurt, 2023

Futbollisti i famshëm italian Antonio Cassano në të kaluarën ka kritikuar trajnerin e Romës, Jose Mourinho. Sipas Cassanos, portugezi nuk është një trajner i madh, pavarësisht arritjeve të tij.

“Mourinho nuk ka qenë kurrë një trajner i madh. Ai thjesht dinte të luante me median dhe ishte një komunikues i shkëlqyer. Ai trajton mirë lojtarët e fortë, jo ata që nuk janë shumë të mirë. Por është shumë e lehtë të jesh miq me lojtarë të mëdhenj”, tha ai një lidhje për BoboTV.

Roma aktualisht ndodhet në vendin e gjashtë në renditjen e Serisë A italiane. /G.D abcnews.al/