“Mourinho ka ndryshuar mentalitetin e Romës”

schedule21:17 - 13 Tetor, 2021

schedule 21:17 - 13 Tetor, 2021

Jordan Veretout në një intervistë ka tha se Mourinho ka ndryshuar mentalitetin e ekipit.

“Mourinho ndryshoi mentalitetin tonë dhe në stërvitje ne punojmë dy herë më shumë për ta kënaqur atë. Nëse vazhdojmë kështu, mund të shkojmë larg”.

Futbollisti foli gjithashtu për duelet e radhës të ekipi të tij.

“Tani kemi një muaj të vështirë duke filluar me Juven këtë fundjavë. Ne nuk mposhtëm asnjë nga klubet e mëdha sezonin e kaluar, kështu që shpresoj se mund të bëjmë më mirë këtë herë”.

“Ne gjithmonë luajmë për të fituar dhe ky është objektivi ynë të shkojmë në Torino.Ne kemi një trajner që fitoi pothuajse gjithçka dhe kjo bën diferencën. Fitorja ndaj Juventusit do të ishte një rezultat i rëndësishëm”.

“Unë jam duke shënuar më shumë gola këtë edicion, por mund të bëjë edhe më mirë. Po stërvitem në gjuajtjet e penalltive, duke u përpjekur të qetësohem plotësisht kur e vendos topin në vend”, përfundoi Jordan Veretout. /abcnews.al/