MotoGP/ Dovizioso fantastik, triumfon në Çmimin e Madh të Austrisë

schedule15:19 - 16 Gusht, 2020

schedule 15:19 - 16 Gusht, 2020

Fitore madhështore e Andrea Dovizioso, në Çmimin e Madh të Austrisë në MotoGP. Piloti italian e kaloi i pari finishin, një ditë pasi kishte njoftuar largimin nga Ducati në fund të sezonit.

Një garë që tërhoqi vëmendjen edhe për shkak të një aksidenti të frikshëm, që u shkaktua nga Johann Zarco. Ai u përplas me Franco Morbidelli dhe për fat nuk patën dëmtime, por ai që rrezikoi më ishte Valentino Rossi.

https://twitter.com/i/status/1294971066310426627

“Doktori” ishte aty pranë kur u bë aksidenti dhe një prej motorëve desh e goditi atë gjatë marrjes së kthesës. Rossi shpëtoi mirë dhe në fund e mbylli garën në vendin e pestë.  Joan Mir e mbylli garën në vendin e dytë, kurse Jack Miller i treti. /abcnews.al