MotoGP: 9 muajt me vuajtje marrin fund, rikthehet kampioni Mark Marquez

schedule10:59 - 10 Prill, 2021

schedule 10:59 - 10 Prill, 2021

Mark Marquez është gati të rikthehet në pistë. 6 herë kampioni i botës në MotoGP, dëmtoi krahun e djathtë në garën e parë të sezonit të kaluar, duke humbur gjithë sezonin.

Tre operacione kreu piloti i Hondas, i cili ka marrë ditën e djeshme lajmin e mirë. Rikuperimi ka shkuar mirë, diçka që është konfirmuar në kontrollin e fundit me mjekët.

Këta të fundit i kanë dhënë dritën jeshile për t’u rikthyer për garën e 18 prillit në Portimao. 28-vjeçari ka reaguar me anë të një postimi në rrjetet sociale, aty ku shfaqet më i lumtur se kurrë.

JAM SHUMË I LUMTUR. Dje bërë një vizitë dhe mjekët më dhanë leje për t’u rikthyer në pistë. Kanë qenë 9 muaj të vështirë, me shumë momente pasigurie dhe ulje-ngritje.  

Tani mund të shijoj sërish pasioni tim. Shihemi javën tjetër në Portimao“, shkruan kampioni iberik i garave të shpejtësisë. /abcnews.al