Moti i keq, këto janë akset rrugore ku duhet të tregoni kujdes maksimal

schedule16:24 - 13 Shkurt, 2021

schedule 16:24 - 13 Shkurt, 2021

Nisur nga moti i keq me reshje shiu apo bore që po bien thuajse në të gjitha akset rrugore të vendit, policia u bën apel drejtuesve të mjeteve që te tregohen të kujdesshëm.

Më shumë kujdes kërkohet që të kenë sidomos ata që qarkullojnë në zonën e Dajtit, në Fushë Labinot, në Qafë Plloç, në Pogradec, Korçë, Dibër, Kukës, Lezhë, Llogara e Qafë Muzinë.

Po ashtu, policia e shtetit u ka bërë thirrje të gjithë përdoruesve të rrugës që të shmangin lëvizjet e panevojshme në rrugë, të tregojnë kujdes maksimal dhe të përdorin zinxhirët e gomave për automjetet, sidomos në akset rrugore me dëborë dhe me ngrica. s.b/abcnews.al/