Moti i keq dhe reshjet e shiut dëmtojnë urën në Kallarat, izolohen një pjesë e banorëve në Selenicë

schedule08:17 - 12 Dhjetor, 2021

schedule 08:17 - 12 Dhjetor, 2021

Moti i keq dhe reshjet e dendura të shiut të rëna gjatë natës kanë sjellë përkeqësim të situatës në jug  të vendit.

Burime për abcnews.al bëjnë me dije se për shkak të ujit është dëmtuar edhe ura në Kallarat në bashkinë e Selenicës.

Si pasojë e nivelit të madh të ujit në këtë zonë ura është bërë e pakalueshme. /abcnews.al