Moti – E hënë, 28 Tetor 2019

schedule08:06 - 28 Tetor, 2019

schedule 08:06 - 28 Tetor, 2019

Sipas MeteoAlb: Deri në mesditë moti është karakterizuar nga kthjellime në zonat bregdetare dhe zonat e ulta por vranësira kalimtare do të ketë në zonat malore veriore-Lindore. Po ashtu dhe pasditja parashikohet të vijojë në të njëjtat kushte atmosferike.

Temperaturat e ajrit ulen lehtë në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 4°C deri në 26°C.

Era do fryjë e lehtë në veri por mestare në brigjet detare jugore me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 3 ballë. /abcnews.al