Mos e hidhni më lëvoren e mollës, njihuni me përfitimet që merrni prej saj

schedule18:21 - 7 Tetor, 2022

schedule 18:21 - 7 Tetor, 2022

Nëse hani një mollë pa lëkurë, po humbisni shumë pa e kuptuar, sepse ajo përmban shumë lëndë ushqyese. Lëkura e mollës përmban folatin që gjendet në fruta si dhe shumicën e vitaminave E dhe K, gjysmën e vlerës së hekurit dhe një të tretën e fibrave, raporton Healthline.

Një mollë që nuk i është hequr lëkura përmban 20 për qind më shumë kalcium dhe 19 për qind më shumë kalium sesa kur është qëruar.  Lëvorja gjithashtu ofron fibra të patretshme që do t’ju mbushin dhe do të ndihmojnë sistemin tretës të funksionojë.

Përmban gjithashtu rreth një të tretën e antioksidantëve të mollës, të cilat me siguri do të ndihmojnë në mbrojtjen e shëndetit tuaj. Herën tjetër që të merrni një mollë, hajeni të plotë sepse ofron shumë përfitime. Çfarë i ofron shëndetit një mollë?

Ato përmbajnë antioksidantë

Edhe pse shumica e frutave dhe perimeve përmbajnë antioksidantë, mollët kanë një që është përgjegjës për luftimin e dëmeve të shkaktuara nga radikalet e lira, dhe quhet quercetin. Do të forcojë sistemin tuaj imunitar dhe do të ndalojë zhvillimin e sëmundjeve të ndryshme.

Mbrojnë shëndetin e syve

Falë antioksidantëve të saj, molla ruan edhe shëndetin e syve, më saktë mbron nga formimi i kataraktave. Një numër i madh studimesh tregojnë se njerëzit që hanë mollë kanë më pak gjasa të zhvillojnë këtë gjendje.

Mollët janë të pasura me fibra

Fibrat bimore gjithashtu ndihmojnë në ruajtjen e funksionit normal të traktit tretës. Ato kanë një efekt pozitiv në shëndetin e njeriut dhe janë të dobishme në parandalimin dhe trajtimin e sëmundjeve kronike. Ushqimet me përmbajtje të lartë fibrash kërkojnë përtypje dhe kjo stimulon sekretimin e lëngjeve gastrike.

Një dietë e pasur me fibra vegjetale ndikon gjithashtu në uljen e nevojës për insulinë dhe përmirësimin e rregullimit të glukozës tek diabetikët, si dhe në uljen e lipideve dhe kolesterolit në gjak.

Mollët e mbajnë zemrën të shëndetshme

Një nga përfitimet kryesore të konsumimit të mollës është se ajo e mban zemrën të shëndetshme. Siç e përmendëm, molla është e pasur me fibra që ulin nivelin e kolesterolit në trup, gjë që ul më tej rrezikun e sulmit në zemër.

Ato ndihmojnë në rënien në peshë

Ju ndoshta keni dëgjuar se njerëzit duhet të hanë shumë vakte të vogla gjatë ditës? Një mollë është një nga ato vaktet më të vogla që duhet të konsumoni, veçanërisht në mëngjes – nëse doni të hiqni kilogramët e tepërt. Mollët janë të ulëta në kalori dhe do ta shuajnë ndjenjën e urisë pothuajse menjëherë. /abcnews.al