Ministrja Denaj prezanton drejtorët e rinj të Tatimeve dhe Doganave

schedule20:28 - 28 Mars, 2019

schedule 20:28 - 28 Mars, 2019

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj, prezantoi 2 drejtuesit e rinj të administratave Tatimore e Doganore, përkatësisht Enton Duro dhe Arlind Gjokuta. Për ministren Denaj, prioritet për të dyja administratat fiskale, edhe për këtë vit do të jenë komunikimi me biznesin, rritja e transparencës dhe lufta kundër informalitetit. Ndërsa, 2 drejtuesit e rinj, Duro dhe Gjokuta, prezantuan objektivat e tyre në lidhje me drejtimin e institucioneve që do të drejtojnë, si dhe shprehën vullnetin e mirë për rritjen e bashkëpunimit edhe me sipërmarrjen./abcnews.al