Ministri i Brendshëm Xhafaj për përgjimet ku përmendet ish-Ministri Tahiri

schedule13:43 - 18 Tetor, 2017

schedule 13:43 - 18 Tetor, 2017

Një ditë pasi nga përgjimet e trafikantëve të drogës të arrestuar në Itali doli emri i ish -ministrit Sajmir Tahiri ministri i Brendshëm Fatmir Xhafa iu përgjigj interesit të medias për këtë çështje. Dosja “Habilaj” sipas tij i përket drejtësisë dhe jo policisë shqiptare.

https://www.youtube.com/watch?v=jWG4U-FGzV0