Meta padit në SPAK ministren Etilda Gjonaj

12:12 | 24/02/202012:120

Zëdhënësi i presidentit, Tedi Blushi në rrjetin social “Facebook” njoftoi se Presidenti Meta do të depozitojë sot në SPAK kallëzimin për  ministren e Drejtësisë, Etilda Gjonaj.

Blushi bën me dije se në prokurorinë e Posaçme SPAK, Presidenti do të dorëzojë kallëzimin penal për Ministren e Drejtësisë, Etilda Gjonaj dhe për zyrtarë të tjerë të lartë të përfshirë sipas tij në veprimtari kriminale.

“Presidenti i Republikës Sh.T.Z Ilir Meta do të depozitojë sot personalisht në ora 13:00, në Prokurorinë e Posaçme SPAK, kallëzimin penal për Ministren në detyrë të Drejtësisë, Etilda Gjonaj dhe funksionarë të tjerë të lartë të përfshirë në veprimtari të rëndë kriminale, në funksion të grushtit të shtetit”, shkruan zëdhënësi i Presidentit Meta./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono