Meta në Opinion: Për Unazën e Madhe duhet dialog

schedule10:32 - 30 Nëntor, 2018

schedule 10:32 - 30 Nëntor, 2018

Për projektin e Unazës së Madhe, Presidenti i Republikës Ilir Meta u shpreh mbrëmë gjatë një intervistë me gazetarin Blendi Fevziu për emsionin “Opinion” se duhet të këtë dialog dhe transparencë mes qytetarëve dhe autoriteteve. Sipas tij, dialogu është i domosdoshëm aq më tepër kur bëhet fjalë për një vepër publike, që është në interes të publikut të gjerë, por njëkohësisht edhe kur bëhet fjalë edhe për pronën apo për investimet e qindra familjeve.

Presidenti Meta tha gjithashtu se ka kërkuar transparencë të plotë për gjithçka që ka të bëjë me zbatimin e këtij projekti, me të gjitha fazat dhe etapat e miratimit të tij dhe me të drejtat e banorëve, të cilat cenohen për shkak të këtij projekti./abcnews.al