Messi: Për fat të keq, po vjen momenti të tërhiqem

schedule00:05 - 3 Dhjetor, 2019

schedule 00:05 - 3 Dhjetor, 2019

Lionel Messi fitoi për herë të gjashtë në karrierën e tij “Topin e Artë”, duke shkruar historinë. Në fjalimin e tij, ylli argjentinas tha: “Dua të falënderoj të gjithë gazetarët që votuan dhe donin që unë ta fitoja këtë çmim.

Gjithashtu, dua të falënderoj të gjithë shokët e ekipit dhe çdokënd tjetër. Kur fitova ‘Topin e Artë’ të parë, më kujtohet që vija me familjen dhe isha vetëm 21 vjeç. Çdo ditë mundohem të përmirësohem.

Po afrohet edhe koha e tërheqjes nga futbolli për fat të keq. Normalisht, nuk është momenti tani, por koha ikën shpejt”, përfundoi Lionel Messi./abcnews.al