Messi mbush 35 vjeç

schedule09:24 - 24 Qershor, 2022

schedule 09:24 - 24 Qershor, 2022

Sulmuesi argjentinas Lionel Messi sot më 24 qershor feston ditëlindjen. Sulmuesi i “PSG” mbush 35 vjeç.

Messi iu bashkua PSG verën e kaluar, nga Barcelona, ​​për të cilën luajti për 18 vjet.

Së bashku me parisienët, Lionel u bë kampion i Francës në sezonin e përfunduar. Për shkak të 11 golave ​​dhe 15 asistimeve në 34 ndeshje për skuadrën parisiene.

Në Barcelonë, argjentinasi u bë dhjetë herë kampion i Spanjës dhe katër herë fitoi Ligën e Kampionëve.

Messi është shtatë herë fitues i Topit të Artë. /abcnews.al/