Messi: Mane ishte fantastik, turp që u rendit katërti

14:58 | 05/12/201914:580

Lionel Messi arriti të fitojë për herë të gjashtë ‘Ballon d’Or’ në karrierën e tij, duke mposhtur mbrojtësin e Liverpoolit, Virgil Van Dijk, si dhe sulmuesin e Juventusit, Cristiano Ronaldon, i cili ka triumfuar pesë herë në trofeun prestigjioz.

Argjentinasi nuk mbeti edhe aq i kënaqur nga ceremonia, për shkak të pozicionimit të Sadio Manes në listën përfundimtare të ‘France Football’. Sulmuesi i ‘The Reds’ u pozicionua i katërti pas portugezit të Juventusit, duke mbetur kështu jashtë ‘Top 3’.

”Është turp që Mane u pozicionua në vend të katërt. Unë e zgjodha atë pasi zhvilloi një sezon fantastik, si me Liverpoolin, si me kombëtaren e tij. Por mendoj se këtë vit ka pasur shumë lojtarë që kanë dhuruar paraqitje fantastike dhe prandaj ndoshta ai përfundoi jashtë podiumit,” deklaron Messi për ‘Canal +’. /abcnews.al

 

 


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono