Mesfushori i Milanit në merkato, dy klube londineze pas tij

schedule23:22 - 14 Janar, 2020

schedule 23:22 - 14 Janar, 2020

Arsenali është i interesuar të nënshkruajë me Franck Kessie. Corriere Dello Sport raporton se “Topçinjtë” e Londrës dhe skuadra tjetër e Premier League, West Ham United, janë gati të paguajnë deri në 20 milion euro për mesfushorin.

Kessie ka qenë një lojtar i rëndësishëm për gjigantët italianë që nga koha kur u bashkua nga Atalanta dy vite e gjysmë më parë. 23-vjeçari tashmë ka bërë 16 paraqitje në Serie A këtë sezon, duke qenë një lojtar konstant.

Me problemet në mesfushë tek Arsenali, duket se Topçinjtë mund të bënin me një mesfushor që është i aftë të mbulojë shumë kilometra. Çmimi i raportuar prej 20 milion duket si një pazar i mirë për një lojtar që ka potencialin të bëhet një nga futbollistët më të mirë në Europë./abcnews.al