Mesazhi i Metës: Po bien dhe gjethet e fundit

schedule09:22 - 23 Nëntor, 2020

schedule 09:22 - 23 Nëntor, 2020

Presidenti Ilir Meta e ka nisur ditën duke dhënë një mesazh për ndjekësit e tij në rrjetet sociale. Kreu i shtetit ka publikuar një foto në Facebook, ku shfaqet në natyrë.

Përpos kësaj Presidenti është kujdesur të japë edhe mesazhi e koduar. “Po bien dhe gjethet e fundit. Më të bukura do çelin në Pranverë”, shkruan Meta në diçiturë.

LEXO EDHE: Meta: Populli do t’i kthejë legjitimitetin institucioneve në referendumin e 25 prillit

Ky postim i Presidentit vjen në një kohë kur përplasjet e tij me qeverinë dhe kryeministrin Edi Rama janë intensifikuar. Kreu i shtetit e ka përsëritur vazhdimisht se sipas tij 25 prilli është referendum popullor. /abcnews.al