Merr fund arratia e durrsakut

schedule14:50 - 30 Maj, 2019

schedule 14:50 - 30 Maj, 2019

Një tjetër person i kërkuar për prodhim të narkotikëve vihet në pranga. 42 vjeçari Shpëtim Kajmaku, banues në lagjen Nr.17 Durrës. Ky shtetas ishte i shpallur në kërkim pasi në vitin 2016, në aksin rrugor Fushë Dac- Kepi i Rodonit. Pas kontrollit të ushtruar nga ana e shërbimeve të policisë në mjetin e tij tip furgon janë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale 324 fidanë të dyshuara kanabis sativa.
Ndërsa Gjykata e Shkallës së Parë Durrës, në vitin 2017 e ka dënuar me 3 vjet e 17 ditë burg, për veprën penale “Prodhim dhe shitje e narkotikëve”. Materialet hetimore u referuan në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Durrës për veprime të mëtejshme./abcnews.al