Merr flakë jahti me vlerë 6 milionë paund

schedule19:33 - 28 Maj, 2022

schedule 19:33 - 28 Maj, 2022

Një jaht luksoz me emrin Rendezvous me vlerë 6 milionë £ përfshihet nga flakët në portin Devon. Mësohet se jahti mbante 8000 litra karburant dhe zjarri mori përmasa gjigante.

Zjarrfikësit vrapuan të fiki flakët por më kot.

Flakët dhe tymi i shkaktuar lanë disa njerëz të bllokuar, por fatmirësisht ata u larguan dhe nuk pati të lënduar.

Jahti u ç’ankorua dhe porti u mbyll.

Një dëshmitar u shpreh se menjëherë pasi filloi zjarri në jaht, pati shpërthime të fuqishme.