MERKATO SHKURT/ Calhanoglu, Musso dhe Isco-Eriksen, thashethemet s’ndalen

schedule10:58 - 24 Nëntor, 2020

schedule 10:58 - 24 Nëntor, 2020

Interi do një pasues për Samir Handanovic. Objektivi i zikaltërve është Juan Musso, portieri i Udinese. Një emër i lakuar prej shumë kohësh, ndërkohë që ka folur edhe menaxheri i tij së fundmi. Vicente Montes ka deklaruar për FcInternews se nuk ak biseduar me drejtuesit por interesi i është shprehur përmes agjentëve dhe njerëzve pranë Interit.

Hakan Calhanoglu është kthyer në një objektiv në shumë klube, pasi turkut i përfundon kontrata në fund të këtij sezoni me Milanin. Juventusi është lakuar si opsion dhe një foto e Calhanoglu me Merid Demiral në Torino i ka shtuar zërat. Menaxheri i tij po tenton t’i sigurojë një kontratë me mbi 6 milion euro në sezon dhe ia ka ofruar mesfushorin edhe klubeve si Inter e Manchester United.

Christian Eriksen mbetet në qendër të vëmendjes dhe tani në Itali raportojnë për një tjetër skenar, që e bën atë pjesë të Real Madrid në këmbim të Isco. Edhe ky i fundit dëshiron të largohet nga spanjollët dhe për trajnerin Conte do të ishte një alternativë më e mirë për mesfushën. Edhe për danezin kalimi në La Liga shikohet si lëvizja e duhur. /abcnews.al