Mëngjesi nis me reshje, mësoni si pritet të jetë moti sot

schedule07:58 - 7 Dhjetor, 2019

schedule 07:58 - 7 Dhjetor, 2019

Sipas MeteoAlb: Deri në mesditë moti paraqitet me vranësira të dendura dhe reshje në të gjithë territorin. Parashikohet që pasditja të sjelli përmirësim të kushteve atmosferike duke bërë që kthjellimet të mbizotërojnë në shqipëri.

Temperaturat e ajrit rriten në mëngjes por mbeten kostante në mesditë  duke luhatur vlerat ditore nga 2°C deri në 17°C.

Era do fryjë mesatare  me shpejtësi 32 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 3 ballë./abcnews.al