Më thuaj shenjën e Horoskopit, të të them mënyrën si të largosh stresin

schedule14:17 - 11 Gusht, 2022

schedule 14:17 - 11 Gusht, 2022

Nëse për momentin keni shumë stres dhe nuk mund ta menaxhoni në asnjë mënyrë, atëherë hidhini një sy se çfarë thotë shenja juaj e Horoskopit për marrëdhënien me stresin dhe përpiquni t’i qaseni në një mënyrë tjetër. Edhe kush e di, mund të jetë më mirë.

Dashi: Bëni stërvitje

Jeni një shenjë plot energji, e cila nëse nuk lirohet mund të dalë jashtë kontrollit. Mënyra më e mirë për t’u qetësuar është të shkoni në palestër. Dhe ju do të relaksoheni në këtë mënyrë dhe do të përdorni energjinë tuaj në avantazhin tuaj dhe do të shihni se në këtë mënyrë do të nxirrni edhe anën tuaj të mirë te të tjerët.

Demi: Kujdes dietën tuaj

Kur një Demi stresohet, gjëja e parë që ata bëjnë është ta heqin atë me ushqim, por jo opsionet më të shëndetshme. Mënyra më e mirë për të gjetur përsëri qendrën tuaj është të dëgjoni trupin tuaj dhe nevojat e tij. Për ta bërë këtë, fillimisht duhet të pyesni veten se çfarë ushqimesh dëshironi të hani dhe më pas të bëni zgjedhjen më të mirë të mundshme. Sa më cilësor ushqim të konsumoni, aq më mirë funksionon trupi juaj dhe psikologjia juaj është gjithashtu në një fazë më të mirë.

Binjakët: Gjeni informacion

Jeni një shenjë që kërkon gjithmonë të mësojë gjëra, jeni një person që mendon dhe komunikues. Kur jeni të stresuar filloni të digjeni nga mendimet dhe mënyra e vetme për t’u qetësuar është të gjeni përgjigje për pyetjet tuaja. Për të ndihmuar veten, fillimisht mund të flisni sa të doni me mikeshat tuaja, por bëni kujdes që të mos digjeni me shumë informacione, ndaj vendosni një limit në kërkimet tuaja në internet. Cilësia dhe sasia e duhur e informacionit do ta bëjë jetën tuaj më të lehtë dhe do t’ju reduktojë stresin.

Gaforrja: Relaksohuni

Ju duhet foleja juaj për t’u qetësuar. Ju pëlqen të uleni në shtëpi, me njerëz dhe objekte që ndiheni të njohur dhe komode, dhe kjo ju ndihmon të largoni ankthin tuaj. Mund të jeni të mbingarkuar me punë, miq dhe çështje të tjera, por të keni kohë për veten tuaj është shumë e rëndësishme për ju. Vetmia juaj ju ndihmon të relaksoheni dhe të përpunoni atë që ju shqetëson, ndërsa në vendin tuaj të preferuar ndjeni paqe të vërtetë.

Luani: Krijo

Ju jeni një nga shenjat më kreative dhe dëshironi të ndani personalitetin tuaj me botën, duke marrë mirënjohje në këmbim. Kjo është arsyeja pse krijimi ju ndihmon të relaksoheni shumë. Qoftë duke kënduar apo pikturuar, edhe gatimi ju jep atë që dëshironi. Asgjë nuk është më e keqe për ju sesa të jeni të mbërthyer dhe të paaftë për të prodhuar punë. Ndani dritën tuaj me botën dhe do të shihni se si do të gjeni paqen tuaj të brendshme.

Virgjëresha: Pastroni

Është nevoja juaj bazë për të pasur kontroll mbi jetën tuaj, kështu që duke marrë përsipër të rregulloni hapësirën tuaj, ju ndihmoni automatikisht që ankthi juaj të zhduket. Lëshoni energjinë tuaj fizike dhe mendore në diçka të prekshme dhe të menjëhershme dhe do të shihni sa më të qetë do të ndiheni. Trupi dhe mendja do të gjejnë qendrën e tyre dhe do të jeni shumë të lumtur në një hapësirë ​​që shkëlqen.

Peshorja: Shprehuni me të tjerët

Jeni një shenjë e çmendur pas bashkëpunimit, ndaj duhet të keni pranë vetes një person të besuar, që të konsultoheni me të sa herë që puna bëhet e vështirë. Përveç kësaj, ju jeni një person që tërheq fuqinë e trurit për të përballuar vështirësitë, por diskutimi i asaj që ju shqetëson, ju ndihmon të reduktoni stresin. Çdo person që mund të dëgjojë me kujdes dhe të flasë me ju është mënyra më e mirë për të kuruar ankthin tuaj.

Akrepi: Bëj dashuri

Shenja e bashkimit nuk mund të mos kishte nevojë për dashuri dhe seks për të gjetur veten. Akrepi është shenja që bashkon shpirtin, emocionin dhe trupin, edhe nëse seksi nuk është opsion për ju, mund të gjeni kënaqësi shpirtërore, duke hapur mendjen mund të udhëtoni me imagjinatën tuaj dhe të takoni njerëz të tjerë në një nivel tjetër.

Shigjetari: Filozofoni për këtë

Ai përpiqet të kuptojë se cili është kuptimi i jetës dhe ekzistencës së tij. Ai filozofon shumë dhe për të qenë i qetë duhet të gjejë qëllimin e jetës së tij. Sapo gjen qëllimet e tij, ai organizohet dhe vë të gjitha forcat për të arritur atë që dëshiron. Kur stresohet kërkon frymëzim nga personalitete të tjera të shkëlqyera, lexon shumë dhe punon me mendjen e tij, ndërsa një zgjidhje tjetër e mirë për të përballuar stresin është mbajtja e një ditari.

Bricjapi: Bëni një plan

Kur gjërat vështirësohen dhe shihni se nuk mund t’i realizoni planet tuaja, atëherë stresoheni. Pra, ndihmon shumë të kesh alternativa. Pra, duke bërë plane javore, mujore, vjetore, ju ndiheni më të sigurt për jetën tuaj dhe më të qetë brenda. Pra, merruni me planifikimin e fazës suaj dhe do të shihni sa më të ftohtë do të jeni.

Ujori: Bëni një përmbledhje të mendimeve tuaja

Ju jeni një shenjë që ëndërron, shpreson dhe ka synime në jetë. Ju vizualizoni dhe nuk mund të shqetësoheni me paqartësitë e përditshme. Prandaj, kur doni të qetësoheni, duhet të filloni të vizualizoni gjërat që dëshironi të shihni në jetën tuaj. Do të shihni se sa do të përmirësohet humori juaj dhe do të ndiheni sa më i lehtësuar. Edhe duke qenë se ju jeni gjithashtu një shenjë e dashur për ekipin, diskutoni të gjitha këto me personat e dashur.

Peshqit: Meditoni

Një shenjë shpirtërore, që përjeton thellë emocionet e veta, si dhe të atyre që e rrethojnë. Ai është i dhembshur dhe i ndjeshëm dhe mënyra më e mirë për të hequr stresin është të meditoni në mënyrë që të mund të menaxhojë të gjitha këto emocione që kalojnë nëpër të. Me meditim do të pastroni mendjen dhe do të afroheni më shumë me brendësinë tuaj, do të qetësoheni dhe do të perceptoni në një nivel tjetër atë që po ju ndodh./abcnews.al