Më shumë se 48 orë nga bllokimi i fluturimeve, kthehet normaliteti në Aeroportin e Rinasit

schedule07:54 - 9 Prill, 2021

schedule 07:54 - 9 Prill, 2021

Mëngjesin e kësaj të premtje ka marrë fund dhe ngërçi i krijuar prej dy ditësh në aeroportin e Rinasit.

Burime për abcnews.al bëjnë me dije se kanë nisur normalisht puna dhe aktualisht po vijojnë me Check in udhëtarët për në Bolonja dhe Bruksel.

 

Lajmin për rikthimin e normalitetit e ka bërë edhe ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, përmes një postimi në rrjetin social Facebook ku shkruan se sot në orën 09:00 shënohet dhe fundi i krizës së bllokimit të punës nga greva e kontrollorëve të AlbControl

“Duke filluar nga ora 09:00 e ditës së sotme, operimet në aeroportin e Rinasit dhe në hapësirën ajrore shqiptare kthehen në normalitet“, ka shkruar Balluku.e.su./abcnews.al