Më shumë se 1 milion e 90 mijë vaksinime në Shqipëri

schedule21:20 - 21 Korrik, 2021

schedule 21:20 - 21 Korrik, 2021

Më shumë se 1 milion e 90 mijë vaksinime janë kryer që prej fillimit të këtij procesi  në Shqipëri. Lajmi është bërë i ditur nga ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu e cila me anë të një postimi në rrjetet sociale shkruan se vetëm me anë të vaksinimit mund të frenojmë përhapjen e covid-19.

“Vaksinim Vaksinim Vaksinim

Më shumë se 1 milion e 90 mijë vaksinime janë kryer që prej fillimit të këtij procesi jetik Vetëm përmes vaksinimit mund të frenojmë përhapjen e #Covid19, duke mbrojtur veten dhe njerëzit e dashur.

***Vaksinimi me njësitë e lëvizshme në Sukth të Durrësit.

#VaksinimiShpëtonJetë

#ShqipëriaBuzëqesh” shkruan Manastirliu.