Mbyllja për 24 orë nga pala greke, radhë të gjata kamionësh në Kakavijë

schedule10:36 - 18 Shkurt, 2021

schedule 10:36 - 18 Shkurt, 2021

Pas mbylljes së doganës grekë për 24 orë, radhë të gjata kamionësh janë krijuar në Kalavijë në drejtim të Greqisë.

Ndërkohë mëngjesin e kësaj të enjte ka përfunduar dhe greva e punonjësve të palës greke duke e çuar në prej 2 km e gjatë maunesh.

Ndër të tjera përmes pamjeve duket radha e kamionëve që presin për të kaluar në anën tjetër.

Autoritetet e policisë greke njoftuan dy ditë më parë policinë shqiptare në pikën e kalimit kufitar të Kakavijës për grevën që do të niste nga punonjësit e doganës greke.

Ndërprerja e punës nga pala greke nisi prej orës 7 të mëngjesit me orën greke, ose ora 6 me orën lokale në Shqipëri deri në mëngjesin e orës 7 të ditës së sotme./abcnews.al