Mbyllet votimi i demokratëve, s’ka surpriza në Shkodër, dalin emrat e konfirmuar (LISTA)

schedule21:49 - 30 Shtator, 2020

schedule 21:49 - 30 Shtator, 2020

Demokratët e qarkut të Shkdorës votuan sot për 39 kandidatët e propozuar nga anëtarësia, të cilët kaluan filtrin paraprak të verifikimit nga Komisioni i Vlerësimit të Kandidatëve. Nga 39 kandidatë, PD-ja njofton se anëtarësia votoi për 37 prej tyre, duke skualifikuar 1 në Vaun e Dejës dhe 1 në Pukë. Në Shkodër nuk ka asnjë surprizë, pasi u kualifikuan 23 kandidatët e propozuar, mes të cilëve ish-deputetët Bardh Spahia, Gurakuqi, Ulqinaku, por edhe kryebashkiakja Voltana Ademi.

Dega Shkodër
1.ARBEN GJURAJ

2.ARTAN HAXHI

3.BARDH SPAHIA

4.BASHKIM RROJI

5.BENARDETA SYKU

6.BLENDI GJYLBEGAJ

7.EMILJANO PJETRI

8.FLORIAN BJANKU

9.GRETA BARDELI

10.HELGA SALLAKU

11.HELIDON BUSHATI

12.IMELDI SOKOLI

13.IZMIRA ULQINAKU

14.LEDINA MANDIJA

15.LORENC LUKA

16.MARK RUPA

17.NDOC ASHTA

18.NESTI KIRI

19.NEVILA BUSHATI

20.RAMIZ ÇOBAJ

21.ROMEO GURAKUQI

22.VOLTANA ADEMI

23.XHEMAL BUSHATI

Dega Vau i Dejës

 1. GJOK ULDEDAJ
 2. PJETER LLESHI
 3.  ZEF HILA

Dega Malësi e Madhe

 1. ALDO GEGA
 2. AUREL MARKAJ
 3. ERMIRA COBAJ
 4. FATBARDH ZEKAJ
 5. RAMADAN LIKA

Dega Pukë

 1. ANTONETA ZAJA
 2. GEZIM VATA
 3. HIL KOLA
 4. LODOVIK HASANI
 5. NDOC FASLIA
 6. RROK DODA

PD-ja thotë se pas përfundimit të procesit të konsultimit me anëtarësinë, kandidatët e konfirmuar i nënshtrohen vlerësimit përfundimtar të Komisionit në fazën e tretë. “Anëtarët e komisionit votojnë bazuar, kryesisht, në vlerësimin e performancës politike të kandidatit dhe mundësinë e maksimalizimit të votës. Pas këtij vlerësimi përfundimtar, lista me kandidatët që kalojnë fazën e tretë i dorëzohet për vendimmarje finale Kryesisë së Partisë Demokratike. Procesi po ndiqet nga afër nga Sekretari i Përgjithshëm, Gazment Bardhi, dy nënkryetarët Edi Paloka dhe Edmond Spaho, Sekretari Organizativ Sahit Dollapi dhe Sekretari i Burimeve Njerëzore, Ervin Minarolli” deklaron PD-ja.

db/Abcnews.al