Mbyllet për arsye sigurie aeroporti i Bolonjas, devijohen disa fluturime

schedule17:16 - 13 Maj, 2024

schedule 17:16 - 13 Maj, 2024

Aeroporti i Bolonjës është mbyllur për arsye sigurie pak pas orës 16:00, raportojnë mediat italiane.

Sipas asaj që raportohet, oficerët gjetën një armë në një valixhe.

Tre fluturime nga Brindizi, Brukseli dhe Stokholmi, u devijuan në destinacione alternative./abcnews.al