Mbron zemrën, ky çaj bën mrekullinë për shëndetin tonë

schedule23:24 - 24 Qershor, 2022

schedule 23:24 - 24 Qershor, 2022

Nëse keni presion të lartë të gjakut dhe e matni atë pas një vakti, dijeni se ekziston një çaj i lirë që do të ndihmojë në uljen e tij.

Është kudo dhe është e shijshëm, dhe shumë nuk e pinë sepse gabimisht mendojnë se do të rrisë presionin e gjakut!

Është çaji i zi, i cili përdoret në mbarë botën si pije për t’u zgjuar në mëngjes ose pas vaktit.

Duke qenë se përmban kafeinë, shumë njerëz mendojnë se është një “zëvendësues” i plotë i kafesë, ndaj mund të hezitojnë ta pinë, duke menduar se do të rrisë presionin.

Por një studim i publikuar në revistën “Nutrients” tregoi se konsumimi i çajit të zi dy herë në ditë ul me sukses presionin e gjakut.