Mbollën kanabis në toka: Në pranga 52-vjeçari në Fier, procedohet një tjetër

schedule16:38 - 29 Maj, 2020

schedule 16:38 - 29 Maj, 2020

Në fshatin Gjonç të Fierit është vënë në pranga një 52-vjeçar si dhe është proceduar penalisht një 48-vjeçar për kultivim të lëndëve narkotike.

E.B dhe A.B, banues në fshatin Gjonç u vunë në pranga pasi gjatë kontrollit të territorit, në tokën e tyre u gjetën të kultivuara disa fidanë kanabis sativa.

Bima narkotike u sekuestrua në cilësinë e provës materiale.

Njoftimi:

Gjithashtu nga specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit:

B., 52 vjeç, banues në fshatin Gjonç, si edhe u procedua penalisht shtetasi A. B., 48 vjeç, banues në fshatin Gjonç.

Gjatë kontrollit të territorit, në fshatin Tojkan, në tokën e tyre, u gjetën të kultivuara disa fidanë narkotikë të dyshuara canabis sativa të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike”. /abcnews.al/