Mbi 500 mijë viktima në Brazil që nga fillimi i pandemisë

schedule08:29 - 22 Qershor, 2021

schedule 08:29 - 22 Qershor, 2021

Brazili ka regjistruar 38,903 raste dhe 761 viktima për shkak të Covid-19, sipas një njoftimi nga ministria e shëndetësisë. Pandemia, shteti më i madh dhe më i populluar ka regjistruar 502.856 viktima dhe 18 milion raste.

Brazili ka regjistruar mbi 500 mijë viktima  duke u bërë vendi i dytë me numrin më të lartë të viktimave pas SHBA-së. Vendi është goditur nga vala e tretë, e cila besohet se do të jetë më vdekjeprurëse ndërsa dimri po afrohet në hemisferën jugore./abcnews.al