Mbappe “më i miri” i historisë, shënon 9 gola në Kupën e Botës para moshës 24-vjeçare

schedule18:35 - 4 Dhjetor, 2022

schedule 18:35 - 4 Dhjetor, 2022

Kylian Mbappe do të festojë 24-vjetorin e lindjes, 2 ditë pas finales së Kupës së Botës, “Katar 2022”, por mosha nuk e ndalon atë të vendos rekorde të reja.

Me 2 golat e shënuar mbrëmjen e sotme, sulmesi potent i Francës dhe PSG-së është kthyer në lojtarin, i cili ka rritur të shënojë plot 9 gola, në Kupën e Botës para moshës 24-vjeçare, duke kaluar sulmues legjendarë, si Staccato dhe Pele. /i.m /abcnews.al