Marku shpërthen ndaj Gjatës: E ke kundërshtar Bashën se s’të bëri deputet, unë ju lashë në m**in tuaj

schedule23:49 - 21 Mars, 2022

schedule 23:49 - 21 Mars, 2022

Analisti Mark Marku dhe anëtari i Komisionit të Rithemelimit Çlirim Gjata janë përfshirë në debate në emisionin Opinion në Tv Klan lidhur me situatën brenda PD-së.

Marku i tha Gjatës se ky i fundit është kthyer në kundërshtar me Lulzim Bashën pasi nuk e futi në listat e deputetëve.

Pjesë nga debati

Mark Marku: Mos flasim për nder se pastaj di unë si flas.

Çlirim Gjata: Është shumë e pandershme kjo.

Mark Marku: Di unë si flas, di unë si ju kthehem pastaj për punë nderesh. Lem të flas tani se nuk më ndërpret njeri fjalën. Për punë nderesh di unë si flas.

Çlirim Gjata: Kjo që po bën është e pandershme.

Mark Marku: Është e pandershme? I pandershëm je ti. Je bërë kundërshtar me Lulzim Bashën vetëm se s’të bëri deputet o zotëri. Dhe kjo është e pandershme. Jo imja që u bëra dhe thashë kështu si jeni ju jeni një m*t dhe hajt mirë u pafshim edhe hani m*tin tuaj.

Çlirim Gjata: Të të vijë turp për këto fjalë, je dhe intelektual ti, ti je banal.

Mark Marku: Të keni turp. Ju jeni banal.

Oerd Bylykbashi: Me ato terma duhet të bësh kujdes kur flet Mark.

/abcnews.al