Manchester United afër marrëveshjes me super sulmuesin e Fiorentinës

schedule10:13 - 1 Dhjetor, 2021

schedule 10:13 - 1 Dhjetor, 2021

Ardhja e Rangnick ka nënkuptuar një ndryshim në politikën sportive të Manchester United, sepse kujtojmë që ai do jetë në rolin e trajnerit deri në fundin e sozonit, më pas do të marrë rolin e konsulentit sportiv.

Gjermani ka disa fronte të hapura për të përforcuar të gjitha linjat dhe objektivi kryesor për frontin është Dushan Vlahovic. Rangnick beson se serbi ka gjithçka për të pasur sukses në Manchester United dhe dëshiron që një pjesë e madhe e investimit të shkojë në përpjekjen për të mbyllur marrëveshjen.

Në parim, klubi nuk ka planifikuar të bëjë lëvizje të mëdha deri në verë, por konkurrenca që ekziston për të fituar klubin beogradas do të thotë se duhet të avancojë operacionin në merkaton e janarit.

Klubi ka intensifikuar negociatat si me agjentin e lojtarit ashtu edhe me Fiorentinën dhe ardhja e tij në Old Trafford do të ishte më afër se kurrë. Klubi italian do të ishte afër pranimit të 70 milionë eurove që ata kanë vënë në tavolinë dhe lojtari nga ana e tij është i çmendur për uljen në Manchester.

Nëse konfirmohet, kjo do të ishte padyshim lëvizja e madhe në këtë merkato dimërore dhe klube si Juventus, Newcastle apo Arsenal do të duhet të vendosin një objektiv tjetër. r.t/abcnews.al