Man United dhe Barça janë afër marrëveshjes për transferimin e De Jong, zbulohet shifra

schedule16:10 - 4 Qershor, 2022

schedule 16:10 - 4 Qershor, 2022

Barcelona dhe Manchester United janë afër marrëveshjes për transferimin e Frenkie de Jong.

Si rezultat i negociatave të fundit, klubet pothuajse kanë rënë dakord për transferimin e mesfushorit për një shumë prej rreth 80 milionë euro, sipas Diario Sport.

Transferimi i 25-vjeçarit është prioritet për trajnerin e Manchester United, Erik ten Hag.

Frenkie fillimisht donte të qëndronte në Barcelonë, por filloi të ndryshojë mendje kur kuptoi se katalanasit ishin gati ta linin të ikte.

Transferimi varet nga vendimi i lojtarit. /abcnews.al/