Malazezët kapin 20 kg marijuanë në kamionin me targa shqiptare në kufi

schedule13:40 - 15 Janar, 2022

schedule 13:40 - 15 Janar, 2022

20 kiloigram marijuane janë sekuestruar mesditën e kësaj të shtunë në Malin e Zi.

Mediat vendase bëjnë me dije se droga është sekuestruar në pikën kufitare Bozhaj, pranë Hanit të Hotit në një kamion me targa shqiptare.

Ndër të tjera mësohet se droga ishte e paketuar dhe e fshehur në ngarkesën e kamionit me bime medicinale.

Sipas mediave në Malin e Zi, kamioni me ngarkesën e deklaruar si bimë medicinale ku u gjet droga, po lëvizte nga drejtimi i Shqipërisë dhe duhej të vazhdonte rrugën drejt Bashkimit Evropian, duke kaluar nga Mali i Zi, dhe destinacioni përfundimtar është Gjermania.

/abcnews.al