Macja e humbur ribashkohet me familjen pas pesë vitesh

schedule14:57 - 7 Dhjetor, 2022

schedule 14:57 - 7 Dhjetor, 2022

Një familje nga Teksasi u ribashkua me macen e humbur pesë vjet më vonë. Shoqëria Humane e Harlingen tha se macja 6-vjeçare, e quajtur Ollie, u adoptua si një kotele në vitin 2016 dhe u zhduk vitin e ardhshëm.

“Familja shpresonte ta shihte së shpejti. Me kalimin e viteve, familja u shpërngul dhe u përball me realitetin e vështirë se ata mund të mos e shihnin më Ollie,” tha HSH në një postim në Facebook.

Animal Control solli një mace endacak në strehë më 30 nëntor dhe ata e skanuan atë për një mikroçip.

“Mikroçipi i tij u kërkua shpejt dhe ne zbuluam se kishte një pronar,” tha Qendra për strehimin e kafshëve. “Stafi ynë lëvizi nëpër të dhënat tona dhe zbuloi se vizita e fundit e Ollie në strehën tonë ishte në vitin 2016!”

Pronarja e Ollie, Stephanie Garza, u kontaktua dhe ajo erdhi menjëherë në qendër për një ribashkim të shumëpritur./abcnews.al