Lumi Ishëm del nga shtrati përmbyten disa fshatra të Krujës

schedule07:59 - 1 Shkurt, 2021

schedule 07:59 - 1 Shkurt, 2021

Reshjet e dendura të shiut të rëna gjatë mbrëmjes së të dielës kanë sjellë probleme në disa fshatra të Krujës.

Burime për abcnews.al bëjnë me dije se lumi Ishëm ka dalë nga shtrati duke shkaktuar përmbytjen e tokave bujqësore dhe disa banesa të rrethuara nga uji.

Si pasojë e pranisë së ujit përmbytje janë shënuar edhe në fshatrat Murqinë, Mallkuç, disa banesa të rrethuara nga uji, dhe rrugë të bllokuara./abcnews.al