Luhet derbi i Londrës, Arteta dhe Conte kanë rreshtuar 11-luftëtarët e sfidës

schedule12:38 - 1 Tetor, 2022

schedule 12:38 - 1 Tetor, 2022

Arsenali do të presë Tottenham për të zhvilluar mes tyre edhe derbin e Londrës, me takimin që nis duke filluar nga ora 13:30.

Një duel që pritet të jetë i luftuar mes dy ekipeve, të cilat “luftojnë” për vendin e parë në kampionat, me “Topçinjtë” që janë kryesuesit, ndërsa “Spursat” të pozicionuar në vendin e 3-të.

Për këtë përballje janë bërë publike edhe lojtarët me të cilët Arteta dhe Conte do të zbresin në fushën e lojës për të kërkuar fitoren.

Formacionet zyrtare:

/f.a/abcnews.al