Lista anti-Skoci: Armir Grima zgjedh 20 vajzat e kombëtares, dominon Vllaznia

schedule20:07 - 18 Tetor, 2020

schedule 20:07 - 18 Tetor, 2020

Kombëtarja shqiptare e femrave ka filluar ditën e sotme grumbullimin për ndeshjen kualifikuese ndaj Skocisë, të vlefshme për eliminatoret e UEFA Women’s EURO 2021.

Trajneri Armir Grima ka grumbulluar për këtë ndeshje 20 vajza të cilat luajnë në kampionatin shqiptar dhe në atë të huaj. Seancat stërvitore, ekipi ynë i vajzave do t’i zhvillojë në qytetin e Shkodrës deri ditën e enjte, kur edhe do të niset drejt Skocisë. Ndeshja kundër ekipit skocez do të luhet në datën 23 tetor.

Shqipëria ndodhet në grupin E të këtyre eliminatoreve, me Portugalinë, Skocinë, Qipron dhe Finlandën. Në ndeshjen e fundit që u zhvillua në 11 mars, vajzat tona morën një fitore 0-2 në transfertë me Qipron. /fshf.org