Lippi: Juventusi mbetet ekipi favorit, duhet patur kujdes nga Atalanta

schedule18:20 - 6 Tetor, 2020

schedule 18:20 - 6 Tetor, 2020

Trajneri i njohur italian, Marcelo Lippi, ka dhënë mendimin e tij për sezonin 2020/21 në Serie A, ku sheh ende si skuadër favorite Juventusin, por sipas tij, diferencat mes ekipeve janë zvogëluar shumë.

Lippi, për Gazzetta dello Sport, tha: “Shikoj Juventusin akoma skuadrën favorite, por diferencat janë zvogëluar shumë. Mes të tjerave që ndjekin është edhe Atalanta.

Champions League? Nuk është një pengesë, por e kundërta, është një grup që entuziazmohet kur bën gjëra të rëndësishme. Arritën deri në gjysmënale dhe vetëm një goditje fati ka ndihmuar PSG-në të kualifikohet”, u shpreh Lippi./abcnews.al