Lionel Messi: Ishim të bindur se do të fitonim

schedule23:16 - 30 Nëntor, 2022

schedule 23:16 - 30 Nëntor, 2022

Pas fitores ndaj Polonisë, Lionel Messi foli për mediat, ku komentoi humbjen e penalltisë dhe kalimin në fazën me eleminim direkt të Kupës së Botës.

“Skuadra mori forcë pas penalltisë së humbur. Ishim të bindur se do të fitonim, ishte thjesht çështje kohe përpara zhbllokimit të lojës. Ndeshja shkoi ashtu siç donim ne. Përsa i përket 1/16-ve, e dimë se do të jetë shumë e vështirë, por ndërkohë kemi bërë një hap tjetër.”,- u shpreh Messi. /i.m /abcnews.al