Lionel Messi: Është koha që MLS të bëjë një hap për të kapur ligat evropiane

schedule19:34 - 18 Gusht, 2023

schedule 19:34 - 18 Gusht, 2023

Sulmuesi i Inter Miamit Lionel Messi ka ndarë mendimin e tij për ecurinë e MLS në të ardhmen.

“Mendoj se liga i ka të gjitha mundësitë për këtë. Rritja varet kryesisht nga vetë liga. Tani është koha e përsosur për t’u rritur.

Turne të rëndësishme do të zhvillohen në këtë vend në vitet e ardhshme (Kupa e Amerikës-2024 dhe Kupa e Botës-2026.

Ka ardhur koha që liga të bëjë atë hap, të përfundojë procesin e rritjes, të përfundojë atë që liga ka kërkuar prej disa kohësh.

Gjithçka është këtu për të qenë në gjendje të shohim futbollin në nivelin më të lartë falë vendit, infrastrukturës dhe shumë gjërave të tjera”, tha Messi. /G.D abcnews.al/