Lingard te Newcastle? Ja ku do vijojë të luajë sulmuesi

schedule19:29 - 20 Janar, 2022

schedule 19:29 - 20 Janar, 2022

Manchester United ka refuzuar ofertën e huazimit të Newcastle për mesfushorin Jesse Lingard, kontrata e të cilit skadon në fund të këtij sezoni.

Interesim për nënshkrimin e lojtarit 29-vjeçar kishin shprehur edhe Tottenham dhe West Ham, por 40 milionë eurot e kërkuara nga Djajtë e Kuq u konsideruan të tepërta. /abcnews.al/